Short Film
Dritarja e spitalit
 • Share :
STORY
image movie
Dy burra te semure, ndajne te njejten dhome spitali. Dy burrat miqesohen me njeri tjetrin e meqenese Marli nuk ka asnje kontakt me boten e jashtme, Agroni i tregon per c’ka sheh nga dritarja. Ai i flet per ore te tera mbi boten e jashtme e kjo gje kthehet ne te vetmin shkak qe Marli te filloi te permiresohet. Por Agroni nuk i mbijeton operacionit qe pritej te kryente. Marli deshperohet thelle e i kerkon infermjeres te shohi pertej dritares e ti tregoi se c’po ndodh jashte. Infermjerja tejet e habitur, hap perden dhe i thote Marlit se pertej dritares nuk ka asgje, ndodhet vetem nje mur. http://www.imdb.com/title/tt5291808/
CAST & CREW
 • CAST
  MARKO BITRAKU/ LEDIO JANUSHI/
 • PRODUCER
  Dritan Huqi/
 • DIRECTOR OF PHOTOGRAPHY
  Royald Elezaj/
 • ART DIRECTOR & COSTUME
  Oriana Kamberi/
 • EDITOR
  Klod Agostini/
 • WRITER & DIRECTOR
  Bora Baxhaku/