Short Film
Valsi i Lamtumires
 • Share :
STORY
image movie
Linda -18 vjec- shtron nje darke me rastin e pervjetorit te vdekjes se te atit se saj. Ne kete darke ajo ka ftuar shoket e te atit, nder te cilet eshte dhe Andrea -50 vjec-, I cili eshte kujdesur per Linden kur babai I saj u pushkatua. Duke luajtur ne piano Linda pret qe te vijne te ftuarit. Arsyen per mos ardhjen e tyre ajo e gjen ne faqet e nje gazete. Ne te nje artikull shkruan per vuajtjet qe shkaktoi sistemi diktatorial dhe permend emrat e njerezve qe kane kryer krime.Andrea lexon nje faqe te ditarit dhe ne te gjen emrin e vet. Ai vete ka qene njeri nga te persekutuarit e babait te Lindes http://www.imdb.com/title/tt6078456/
CAST & CREW
 • CAST
  NAUM SHUNDI/ HOGERTA NIKOLLA/
 • PRODUCER
  Dritan Huqi/
 • DIRECTOR OF PHOTOGRAPHY
  Royald Elezaj/
 • EDITOR
  Klod Agostini/
 • WRITER & DIRECTOR
  Besian Kozma/